ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی

عمل جراحی ابدومینوپلاستی یک عمل جراحی پیکر تراشی کامل می باشد این عمل معمولا به همراه لیپوساکشن انجام می شود و به نام لیپو ابدومینوپلاستی نامیده می شود . در این عمل پوست و چربی های اضافه قسمت تحتانی شکم برداشته می شود ناف بیمار جابجا می شود و ترمیم می شود وعضلات جدار شکم که معمولا پارگی دارند ترمیم می شوند به همراه این عمل لیپوی بالای شکم  در وسط و کنارها و پهلوها و پشت اگر نیاز باشد انجام می شود .

عمل ابدومینوپلاستی برای افرادی انجام می شود که نیاز به لیپوساکشن دارند ولی شکم به دلیل زیادی چربی دچار پوست اضافه و شلی شده و حالت چین خورده و آویزان ایجاد شده ، در این افراد معمولا به دلیل حاملگی عضلات وسط شکم نیز دچار پارگی شده است و باعث بیرون زدن نسبی احشای شکمی می شود و شکم برجسته ایجاد می کند یعنی بزرگی شکم مقداری بخاطر تجمع چربی ها می باشد و مقداری بخاطر شل شدن عضلات جدار شکم .

عمل ابدومینوپلاستی شامل دو جزء مهم می باشد اول برداشت پوست اضافه دوم ترمیم عضلات شکم . برای نتیجه بخش بودن این عمل باید هر دو قسمت با دقت و مهارت انجام شود و در نهایت بیمار دارای شکمی کاملا تخت و کمری کاملا باریک خواهد بود .

 

در عمل ابدومینوپلاستی در قسمت پایین شکم در محل سزارین خط بخیه ایجاد می شود که این خط از خط سزارین بلندتر است و معمولا به روی پهلوها هم می رسد . در هر صورت اگر شرایط بیمار ایده آل باشد این خط باریک می باشد و کاملا در زیر لباس زیر بیمار پنهان می باشد . 

در عمل ابدو ناف نیز جراحی و جابجا می شود و معمولا فرم دهی جدید به ناف انجام می شود و جراح سعی می کند نافی زیبا ایجاد نماید ناف جدید معمولا حالت بیضی عمودی دارد که زیباترین شکل ناف می باشد .

در عمل ابدو عضلات شکم به سمت هم کشیده می شود و روی هم ترمیم می شود یعنی از عرض و پهنای شکم کاسته می شود و پهلوها به سمت داخل کشیده می شود و در نهایت از پهنای کمر کاسته می شود و بر اساس آناتومی فرد تا حد زیادی سایز کمر کم می شود و کمر باریک می شود .

برای انجام عمل ابدومینوپلاستی فرد مراجع باید مناسب این عمل باشد تا بهترین نتیجه حاصل شود . گرچه در عمل ابدومینوپلاستی چند کیلویی از وزن فرد کم می شود ولی عمل ابدو یک عمل لاغری نیست بلکه یک عمل پیکرتراشی و زیبایی می باشد . این عمل برای افراد چاق ، افراد با BMI بالای 35 ، افرادی که چربی احشایی زیاد و چربی زیر جلدی کمی دارند مناسب نیست .

معمولا دو گروه کاندید این عمل می باشند 

خانمهایی که چندین حاملگی داشته اند و دچار شلی زیاد پوست شکم و پارگی عضلات شکم می باشند اما چاقی زیادی ندارند و بی ام آی زیر 35 می باشد

افرادی که قبلا اضافه وزن زیادی داشته اند و با روشهایی مثل ورزش یا رژیم یا جراحی معده وزن کم کرده اند و اکنون دارای شکمی شل و آویزان با پوست اضافه می باشند .

اگر فرد مناسب برای ابدومینوپلاستی انتخاب شود این عمل تغییر بسیار زیادی در شکل ظاهری فرد ایجاد خواهد نمود و تناسب اندام بسیار مناسبی ایجاد می شود و خانمهایی که این عمل را انجام داده اند حس بازگشت به دوران جوانی و قبل حاملگی را تجربه خواهند نمود .

 

 

دکمه بازگشت به بالا