لیپوماتیک ران

لیپوماتیک ران - پیکرتراشی ران با ویزر

لیپوماتیک ران بهترین راه کم کردن چربی در رانها می باشد .ران ها از مناطق مهم تجمع چربی می باشند و همینطور که چربی اضافی در شکم و پهلو تجمع می کند در رانها هم به همان موازات تجمع چربی داریم و باعث بزرگ شدن رانها و عدم تناسب اندام می شود . بزرگ شدن رانها نه تنها زیبایی فرد را خدشه دار می کند بلکه باعث بعضی مشکلات بدنی هم می شود که مهمترین آنها در تجمع چربی در قسمت داخل و بالای ران می باشد . تجمع چربی در این منطقه باعث می شود موقع راه رفتن رانها به هم ساییده شود و کم کم حساسیت و زخم در قسمت داخل ران ایجاد شود و فرم راه رفتن فرد عوض شود و فرد موقع راه رفتن پاها را پهن تر و با فاصله بگذارد .

بنابر این لیپوماتیک رانها از دو جنبه مهم می باشد و به دو منظور انجام می شود ا – جنبه زیبایی 2 – جنبه درمانی و افزایش بهداشت و راحتی فرد .

 

لیپوساکشن رانها تکنیک خاص خودش را دارد و جراح پیکرتراشی باید تبحر زیادی داشته باشد تا لیپوساکشن خوبی در ناحیه ران انجام دهد . به دلیل اینکه ران شامل چندین کمپارتمانت می باشد و از محفظه های خاصی تشکیل شده که بوسیله باندهای فیبری جدا شده اند و این باندهای فیبری باعث ایجاد شکل خاص و انحناهای ران می شوند اگر در حین لیپوماتیک ران این باندها آسیب بینند فرم ران به هم می ریزد . مهمترین این باندها چین زیر باسن می باشد که حد فاصل باسن و ران را در خلف کاملا مشخص می کند . اگر در حین لیپوماتیک ران این باندها آسیب ببیند چین مربوطه صاف می شود و شکل باسن و ران کاملا عوض و زشت می شود .در ران پنج ناحیه مهم وجود دارد که نباید لیپو شود و لیپوی این مناطق ممنوع می باشد. پزشک پیکرتراشی باید کاملا با آناتومی ران و محل این پنج ناحیه آشنا باشد تا بتواند یک لیپوی ران خوب و مناسب انجام دهد .

لیپوماتیک ران

بنابراین باید توجه داشته باشید لیپوماتیک ران به این صورت نیست که از بالا تا پایین ران را در هر چهار طرف بتوانیم بتراشیم و یک ران قلمی و باریک تحویل شما دهیم ! معمولا سه جای ران بیشتر تجمع چربی ایجاد می شود که با خیال راحت می توان لیپوی ران انجام داد .1 – در پشت ران و پایین تر از چین باسن که برجستگی سوسیس مانندی ایجاد می شود .2 – داخل رانها در قسمت بالا که باعث ساییده شدن رانها موقع راه رفتن می شود 3 – در قسمت خارج ران و بالا که باعث ایجاد انحنای زیاد و به بیرون رانها می شود . این سه منطقه شایعترین و مناسب ترین مناطق لیپوی ران می باشد .

لیپوی ران با دستگاه ویزر مناسب ترین راه لیپوماتیک رانها می باشد . ویزر با توانایی زیاد در خرد کردن چربی ها و با دقت در انتخاب چربی ها و عدم آسیب رسانی به بقیه بافتها می تواند یک پیکرتراشی عالی در رانها ایجاد کند و هیچگونه آسیبی به مناطق ممنوعه رانها وارد ننماید و باعث تغییر فرم ناجور رانها نمی شود . همانطور که قبلا ذکر شده لیپوساکشن با ویزر باعث خونریزی کمتر ، درد و کبودی کمتر ، دوران نقاهت کمتر ، ریسک آمبولی کمتر و سفتی پوست بیشتر می شود . زیباجویی که ویزرلیپوی ران انجام می دهد باید حدود یک ماه از گن مخصوص رانها استفاده نماید و چون اکثرا شکم و پهلو هم به همراه رانها انجام شده گن سرتاسری که تا بالا یا زیر زانو را بپوشاند استفاده می شود .

دکمه بازگشت به بالا