ژنیکوماستی

ژنیکوماستی - درمان بزرگی سینه مردان با ویزر

ژنیکوماستی یا ژنیکوماستیا یک اصطلاح پزشکی می باشد . مفهوم ژنیکوماستی بزرگی سینه مردان می باشد . اغلب مردان با ورود به سنین میانسالی به دلیل کم شدن هورمونهای مردانگی دچار بزرگی سینه های خود می شوند که این بزرگی ناشی از تجمع چربی می باشد که گرچه از نظر زیبایی آزار دهنده می باشد ولی جزو تغییرات طبیعی بدن می باشد . نوع دیگری از ژنیکوماستی در افراد جوان وجود دارد و آنها هم دارای سینه های بزرگ می شوند ولی در این افراد علاوه بر تجمع چربی بافت سفت پستانی و غدد پستانی نیز در لمس وجود دارد یعنی در زیر چربی نرم در قسمت وسط پستان و در زیر هاله پستان سفتی لمس می شود که این مورد غیر طبیعی می باشد و مخصوصا اگر بزرگ باشد کاملا آزار دهنده می باشد . درمان هر دو نوع ژنیکوماستی با دستگاه ویزرلیپو امکان پذیر می باشد .

در درمان ژنیکوماستی سه مسئله در پیش روی جراح می باشد : 1 – خارج کردن چربی سینه 2 – خارج کردن نسج سفت و غددی سینه 3 – درمان پوست اضافه سینه 

! – خارج کردن چربی داخل سینه :

برای خارج کردن چربی تجمع یافته داخل سینه مردان بهترین راه لیپوساکشن می باشد که در اکثر مراکز لیپوساکشن سنتی و دستی انجام می شود اما دستگاه ویزر برای خارج کردن چربی ژنیکوماستی بسیار تخصصی می باشد . دستگاه ویزر دارای پروب کوتاه مخصوص ژنیکوماستی و غبغب می باشد که دقیقا برای این نواحی طراحی و ساخته شده .در ضمن برای ژنیکوماستی ویزر هندپیس حرفه ای به نام پروفشنال دارد که برای چربی زدایی در مناطق ظریف با دقت بالا استفاده می شود و علاوه بر همه این موارد ویزر مود خاصی به نام مود پالسی دارد که برای غبغب و ژنیکوماستی طراحی شده است . بنابر این گرچه مرحله خارج کردن چربی در ژنیکوماستی با همه روش های لیپوساکشن انجام می شود اما ویزر به دلیل ظرافت عمل بالای خود بهترین نتیجه را ایجاد می کند .

2 – خارج کردن نسج سفت و غددی سینه :

در مواردی که علاوه بر تجمع چربی نسج غده ای نیز در سینه داشته باشیم این نسج با لیپوساکشن معمولی خارج نمی شود و پس از اتمام لیپوماتیک جراح زیبایی باید یک جراحی کوچک نیز انجام دهد و در زیر هاله پستان برش هلالی کوچکی زده می شود و این غده پستانی از اطراف جدا می شود و خارج می شود و در نهایت محل جراحی بخیه می شود .

دستگاه ویزر دارای یک پروب مخصوص T شکل برای خرد کردن بافت های سفت و اسکار و غدد می باشد یعنی این پروب به گونه ای طراحی شده که می تواند نسوج سفت و غیر چربی را نیز خرد و ذوب نماید و یکی از موارد مهم کاربرد آن در همین جا می باشد . یعنی نیاز به جراحی رفع می شود و احتیاجی به بریدن پوست و بخیه کردن نیست زیرا ویزر می تواند بافت غددی را نیز خرد نماید و از همان سوراخ های کوچک لیپو نسج را ساکشن می کنیم . 

بنابراین در ژنیکوماستی اگر بافت غددی خیلی بزرگ نباشد ویزر می تواند بدون برش جراحی کل کار را انجام دهد .

3 – درمان پوست اضافی سینه :

درموارد نسبتا شدید و نیز شدید ژنیکوماستی سینه مردان پوست اضافه می آورد و تخلیه چربی و نسج غددی به تنهایی کفایت نمی کند و باید پوست اضافه باقیمانده را نیز با جراحی خارج نمود تا سینه مردان نمای طبیعی خود را بازیابد . معمولا جراحی با برش دور هاله انجام می شود و تکه پوست اضافه برداشته می شود و محل بخیه می شود .

در مواردی که این پوست اضافه خیلی زیاد نباشد ویزر با خاصیت تایتنینگ و سفت کنندگی پوست که دارد می تواند تا حدی پوست سینه را جمع کند و نیاز به جراحی رفع شود . اما توجه داشته باشید اگر ژنیکوماستی شدید باشد پوست اضافه زیادی داریم و خاصیت سفت کنندگی پوست ویزر هم کفایت نمی کند و انجام جراحی الزامی می شود .

مزایای دستگاه ویزرلیپو در درمان ژنیکوماستی نسبت به بقیه روشها و دستگاه ها :

ویزر می تواند به صورت انتخابی تمام چربی های سینه مردان را خالی کند و سینه ای کاملا تخت و بدون چربی ایجاد نماید و نتیجه عمل زیباتری ایجاد کند .

ویزر می تواند نسج غددی سینه مردان را خرد و ذوب کند و در اکثر موارد نیاز به جراحی برای خارج کردن توده پستانی رفع می شود .

ویزر خاصیت لیفت و تایتنینگ پوست دارد یعنی در موارد معمولی نتیجه عمل با ویزر زیباتر است در موارد متوسط که با بقیه روش هااانجام می شود و انجام جراحی برای برداشتن پوست اضافه سینه الزامی است در لیپوساکشن با ویزر نیاز به این جراحی هم رفع می شود . البته در موارد شدید در هر صورت جراحی لازم می باشد .

عمل جراحی ژنیکوماستی اگر با سایر عمل ها انجام شود معمولا در مرکز جراحی یا بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی انجام می شود . اما اگر  قرار است عمل ژنیکوماستی به تنهایی انجام شود این عمل با بیحسی موضعی انجام می شود و در کلینیک قابل انجام می باشد . ویزر که یک کلینیک پیکرتراشی مجهز سیار می باشد کلیه امکانات را برای یک پیکرتراشی عالی در اختیار جراح می گذارد . در اینصورت هزینه های سنگین مرکز جراحی یا بیمارستان برای مراجعین محترم زیبایی حذف می شود .

دکمه بازگشت به بالا